Strona wykrzystuje cookies (ciasteczka). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie (zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki).
Dowiedz się więcej o celu ich stosowania i zmianie ustawień. Nie pokazuj więcej ostrzeżenia

korzyści

"Każdy człowiek kreuje swoją własną rzeczywistość i musi przyjąć całkowitą odpowiedzialność za swoje własne życie."
P . Dennison

  Kinezjologia Edukacyjna wykorzystuje proste do wykonania przez osoby w każdym wieku, ćwiczenia Gimnastyki Mózgu®, które aktywizują wszystkie części mózgu aby najefektywniej opanować wybraną umiejętność. Aby to było możliwe trzeba w proces uczenia się zaangażować całe ciało a to właśnie umożliwia wykonywanie ćwiczeń GM®.
Badania dowodzą, że ludzie z trudnościami w nauce mają tendencje do korzystania z zasobów jednej półkuli mózgowej, ćwiczenia proponowane przez Kinezjologię Edukacyjną skutecznie pomagają dotrzeć do całego arsenału swoich możliwości.

"Każdy moment w życiu zawiera w sobie jakąś okazję. Umiejętnością jest ją dostrzec."
Galileusz


   Udział w zajęciach tej metody daje możliwości łatwiejszego uczenia się przez:

- wzrost rozumienia,
- poprawienie zdolności organizacyjnych,
- usprawniają percepcję wzrokowo ruchową i słuchowo ruchową,
- poprawienie pamięci długo i krótkoterminowej,
- wzmocnienie koordynacji i współpracy półkul mózgowych,
- ułatwiają rozwój abstrakcyjnego myślenia,
- wspomagają pozytywne nastawienie i równowagę emocjonalną.

   Poznane techniki można wykorzystać zawsze gdy zaistnieje potrzeba szybkiego i łatwego skorzystania z posiadanych umiejętności.
Uczestnicy zajęć mogą efektywnie wspierać procesy poznawcze, komunikatywność, rozumienie a to podniesie ich pewność siebie i samoocenę co z kolei zachęci do podejmowania nowych zadań i kreowania pozytywnych zmian.
Dzięki metodą radzenia sobie ze stresem, którym również dysponuje Kinezjologia Edukacyjna, uczenie się jest bardziej efektywne i daje więcej satysfakcji, otwierają się też nowe wcześniej nie zauważalne możliwości.

"Procesy myślenia i uczenia się odbywają się nie tylko w głowie."
C. Hannafort

    Nasze ciało przez całe życie bierze czynny udział w procesach aktywności intelektualnej. Zmysły nieustannie dostarczają mózgowi informacji dzięki którym rozwija się i tworzy dla ciała nowe możliwości. Coraz bardziej skomplikowany ruch świadczy o większej "wiedzy" i zwiększa nasze możliwości. Ruch inicjuje i wspiera proces uczenia. Kinezjologia Edukacyjna wykorzystuje naturalną potrzebę ruchu, aby usprawnić proces uczenia się. Ćwiczenia, które proponuje Kinezjologia Edukacyjna, nazwane Gimnastyką Mózgu®, można wykonywać niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Przez całe życie stykamy się z nowymi sytuacjami, podejmujemy nowe wyzwania, stawiamy sobie nowe cele, wymagania i właśnie Gimnastyka Mózgu® uczy jak łatwiej sprostać tym wymaganiom jak spełniać własne marzenia i urzeczywitniać cele.
    Każdy człowiek ma potencjalne możliwości zdobycia nowych umiejętności. Na jego drodze życiowej pojawiają się jednak przeszkody (stres, brak motywacji, profil uczenia się itd.), które utrudniają mu ich osiągnięcie. Dzięki szybkim, zabawnym i energetyzującym ćwiczeniom proponowanym przez Paula Dennisona w Gimnastyce Mózgu® można efektywnie przygotować się do szybkiego łatwego uczenia się.
    Jest to metoda, którapoprawia efektywność uczenia poprzez wzrost koncentracji, podniesienie motywacji, poprawienie koordynacji ruchowej, usprawnienie wzroku (rozszerzenie polawidzenia i poprawę ruchomości oczu).

kinezjologia edukacyjna, e-mail:ania@kinezjologia.com.pl
strona główna   kinezjologia  oferta  gimnastyka mózgu  profil dominacji mózgu  integracja odruchów  o mnie  metoda dennisona  paul dennison  cele i grupa docelowa  certyfikaty  kursy i szkolenia  galeria  linki  kontakt  szkolenia biznesowe

kinezjologia.com.pl:: trudności z czytaniem,łatwe zapamiętywanie,szybkie uczenie,dysleksja,ADHD nadpobudliwość ruchowa,stres,psychologia,gabinet terapeutyczne, terapia edukacyjna,kinezjologia edukacyjna,gimnastyka mózgu,integracja odruchów,metoda dennisona